LGS Sonucları

TEOG E-Okul açık lise nakil sonuçları sorgulamaMEB 2017 TEOG açık lise nakil başvuruları dün sona erdi. Peki, MEB TEOG açık lise nakil başvuru sonuçları açıklandı mı? MEB TEOG açık lise nakil başvuru sonuçlarının en kısa zamanda "meb.gov.tr" adresinden açıklanması bekleniyor.

2017 TEOG açık lise nakil başvuruları dün sona erdi. Peki, MEB TEOG açık lise nakil başvuru sonuçları açıklandı mı? MEB TEOG açık lise nakil başvuru sonuçlarının bugün "meb.gov.tr" adresinden açıklanması bekleniyor. 2017 TEOG açık lise nakil başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. 2017 TEOG açık lise nakil başvuru sonuç ekranı açılır açılmaz haberimizden öğrenebilirsiniz...

TEOG açık lise nakil başvuruları sona erdi mi?

MEB 2017 TEOG açık lise nakil başvuruları Eylül 2017'de bitecek.Nakiller Taban puan ve açık kontenjan esasına bağlı olarak yapılacak."

MEB TEOG açık lise nakil başvuru sonuçlarının bugün "meb.gov.tr" adresinden açıklanması bekleniyor. 2017 TEOG açık lise nakil başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. 2017 TEOG açık lise nakil başvuru sonuç ekranı açılır açılmaz haberimizden öğrenebilirsiniz...

2017 TEOG açık lise nakil başvuru sonuçları açıklandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinde yapılan duyuruda şu bilgilere yer verildi:

"Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri 2017 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e- Kılavuzu ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre yapılmıştır.

2017 TEOG açık lise nakil başvuru tıkla öğren

Bu süreçte örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bazı öğrencilerimiz, tercih yapmadıkları veya tercih ettikleri herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemedikleri için açık öğretim lisesine yönlendirilmişlerdir.

Söz konusu öğrenciler Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar herhangi bir ortaöğretim kurumuna başvurarak nakil ve geçiş talebinde bulunabileceklerdir. Bu öğrencilerin nakil ve geçiş işlemleri, örgün ortaöğretim kurumlarına devam eden diğer öğrencilerin nakil ve geçiş talepleri ile birlikte taban puan ve açık kontenjan esasına göre Eylül 2017 tarihinde okul müdürlüklerince değerlendirilerek, e-okul üzerinden açıklanacaktır."

Milli Eğitim Bakanlığı, Eylül 2017-2018 öğretim yılında sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9'uncu sınıflarına başlayacak öğrencilerin, merkezi yerleştirme işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.Nakil işlemleri 3 dönemde gerçekleştirilecek.TEOG lise yerleştirme işlemleri tamamlandı

Nakil Komisyonları tarafından boş kontenjanı bulunan örgün eğitim kurumlarına yerleştirildi.

Böylece 2017-2018 öğretim yılında sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9'uncu sınıflarına başlayacak öğrencilerin merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmış oldu. Bundan sonra nakil talebinde bulunacak öğrenciler için 'Orta Öğretim Kurumları Nakil Yönetmeliği' hükümleri geçerli olacak."