LGS Sonucları

2018 TEOG'a Kaç Kişi Girdi?İllere göre teog sınavına giren öğrenci sayısı açıklandı mı? Nisan 2018 tarihlerinde 8. sınıflara yönelik 2. dönem ortak sınavlar, tüm merkezlerimizde her hangi bir sorun yaşanmadan tamamlanmıştır.

Sınavlar, yurt içi ve yurt dışında Türkiye saatiyle 09:00, 10:10 ve 11:20’de başlayıp 12:00’de sona ermiştir. Sınav uygulaması tüm merkezlerimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir.


Öğrenciler; Nisan 2018 günü 1. oturumda; Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi derslerinden; Perşembe günü yapılan 2. oturumda Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil derslerinden -özel durumlar dışında- kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alınmıştır.Nisan 2018 tarihinde yapılan sınavların her iki oturumun soru ve cevapları Nisan 2018 tarihinde 2. oturum sona erdikten sonra, aynı gün, öğretmenlerimizin anlatımıyla videolu olarak www.eba.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmıştır.

EBA TEOG sınav soruları ve cevaplarını öğrenmek için Tıklayınız

Mazeretinden dolayı sınava giremeyen öğrenciler, mazeretlerini okul müdürlüklerine belgelendirdikleri takdirde Mayıs 2018 tarihinde yapılacak olan mazeret sınavına alınacaktır.

Okul müdürlükleri mazeret sınavına girecek öğrencilerin bilgilerini en geç Mayıs 2018 günü saat 17:00’ye kadar e-okul sistemine işlemeleri gerekmektedir.

Sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar diler, velilerimize, emeği geçen yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.TEOG soru ve cevapları EBA'da yayınlanacak

MEB, TEOG sistemi kapsamında 8'inci sınıf öğrencilerinin soru ve cevaplarını (EBA) üzerinden öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak yayınlayacak.

Geçen yıl Bakanlık, ilk oturumu Nisan'da yapılan 8'inci sınıf ikinci dönem ortak sınavının, soru ve cevaplarıyla ilgili yeni bir uygulamaya imza atmıştı. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ile Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliğiyle, Nisan'da gerçekleştirilen son oturumun hemen ardından, soru ve cevaplar, hem yazılı hem de ders öğretmenlerinin anlatımıyla videolu olarak EBA portalın web adresi "www.eba.gov.tr" üzerinden yayınlanacak.

İlk oturum testleri, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait soru ve cevaplarının videolu anlatımı Nisan günü saat 13.00'de, ikinci oturumun fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce derslerine ait ortak sınav soru ve cevaplarının videolu anlatımı da Nisan saat 14.00 ile 16.00 arasında EBA'da yayınlanacak.

EBA'da neler var?

MEB'in eğitim bilişim ağı EBA'da farklı içeriklerle hazırlanmış 150 binin üzerinden dijital eğitim içeriği bulunuyor. Bakanlık, EBA portal üzerinden merkezi ortak sınavlara girecek 8'inci sınıf öğrencileri için 6 dersten hazırladığı ders videolarını bir süre önce yayınlamaya başlamıştı.

Portala, cep telefonlarından, tabletlerden ya da tüm bilgisayarlardan ulaşılabiliyor. Her kademede öğrencinin videolu ders içeriklerine ulaşabildiği EBA portalının 2 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.