LGS Sonucları

TEOG nakil işlemlerinin üçünde de tercih yapmak zorunlu mudur?TEOG Yerleştirmeye esas nakil işlemlerinin üçünde de tercih yapmak zorunlu mudur?

Yerleştirmeye esas nakil işlemlerinin her birinde, isteyen öğrencilerin tercih başvurusunda bulunması esastır. Ayrıca ilk yerleştirmeye esas nakil tercih başvuru döneminde yapılan okul tercihlerinin sonraki iki yerleştirmeye esas nakil tercih başvuru döneminde de geçerli olması başvurulan okul müdürlüğünden talep edilebilir. Talebin olmaması halinde her bir yerleştirmeye esas nakil başvuru döneminde yeniden tercih yapılabilecektir.

TEOG 2017 tercih ve yerleştirme kılavuzu indirmek için tıklayınız

TEOG E OKUL OKUL BOŞ KONTENJAN VE TABAN PUAN BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG 2017 Yep puanı öğrenmek için tıklayınız

TEOG 2017 tercih ve yerleştirme işlemleri için tıklayınız

TEOG nakil işlemleri nasıl yapılacak?

Ortaokul 8.sınıftan mezun olan binlerce öğrenci liselere yerleşmek için bugünü bekliyordu. Bugün lise yerleştirme sonuçları açıklandı ve kazandıkları okulu öğrendiler. Bazı öğrenciler bu sonuçlardan memnun olmadı. bu durumda yapacakları iş nakil yaptırmak olacak. İşte nakil işlemleri...

Nakiller ağustos 2017 tarihinde yapılacak...

Öğrenciler teog nakillerinde 3 kez nakil başvurusu yapabilecek. İlk nakil başvurusu Ağustos 2017, ikinci nakil başvurusu Ağustos 2017, Üçüncü nakil başvurusu ise Ağustos 2017 tarihinde yapılacak... İşte nakil işlemleri tarihleri...

TEOG nakil işlemleri takvimi 2017 İndir

LİSE NAKİLLERİ NASIL YAPILACAK?

İsteyen öğrenciler ağustos 2017 tarihinden itibaren TEOG yerleştirmesine esas nakil başvurusu yapabilecek. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek.

Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek.

Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek. Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek.

Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.