LGS Sonucları

Eğitim ve Öğretim Desteği Tercih İşlemleri Nasıl ve Nereden Yapılacak?Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, özel okullara devlet desteği kapsamında tercih yapabilecek öğrencilerin puanlarını açıkladıklarını bildirdi. Sonuçlara http://ookgm.meb.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, özel okullara devlet desteği kapsamında tercih yapabilecek öğrencilerin puanlarını açıkladıklarını bildirdi.

ÖZEL OKUL TEŞVİK BAŞVURU SONUCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖZEL OKUL TEŞVİĞİ TERCİH BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılında Özel Okullarda Öğrenim Görecek Öğrenciler İçin Eğitim ve Öğretim Desteği Verilmesine İlişkin Tebliğ’de yer alan okul türlerine göre toplamda belirlenen öğrenciye 2016-2017 eğitim öğretim yılında geçerli olmak üzere eğitim ve öğretim desteği verilmiştir.

Eğitim ve öğretim desteği verilecek okul türleri, destek tutarları ve destek verilecek öğrenci sayıları aşağıdaki tabloda verilmiştir.


Eğitim ve öğretim desteği verilecek okul türleri, destek tutarları ve destek verilecek öğrenci sayılarına ulaşmak için buraya tıklayınız


Eğitim ve öğretim desteği için özel okullarımızın ve öğrencilerimizin başvuru süreci Ağustos 2016 tarihinde başlamış olup Eylül 2016 tarihi itibarıyla son bulmuştur. Bu kapsamda özel okulumuz başvuruları neticesinde eğitim ve öğretim desteği kapsamına alınmış, öğrencimiz de eğitim ve öğretim desteği için başvuru işlemlerini tamamlamıştır. Okul öncesinde ilkokulda , ortaokulda , ortaöğretimde belirlenen öğrencimiz başvuru işlemini gerçekleştirmiştir.

Eylül 2016 tarihi itibariyle özel okul tercihi yapacak öğrencilerin puanları Bakanlığımızın http://ookgm.meb.gov.tr vehttp://meb.gov.tr/ internet adreslerinde ilan edilmiştir. Eylül 2016 tarihleri arasında ise öğrencilerimiz eğitim ve öğretim desteği kapsamında yerleşmek istedikleri özel okulları tercih edeceklerdir. Eylül 2016 tarihinde yerleştirme sonuçlarının ilanından sonra teşvik kapsamında özel okula yerleşen öğrencilerimiz Eylül 2016 tarihleri arasında kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır. Kontenjanların boş kalması durumunda tercih işlemi yapan öğrencilerimiz içerisinden Eylül 2016 tarihinde ek yerleştirme sonuçları ilan edilecek ve bu öğrencilerimizin kayıt işlemleri Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır."