LGS Sonucları

TEOG açık lise nakil sonuçları nereden öğrenilecek?TEOG açık lise nakil başvuruları ne zaman bitiyor,TEOG açık öğretim nakil sonuçları nasıl öğrenilir,TEOG açık lise nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen sorulara cevap MEB'den geldi.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri 2017 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e- Kılavuzu ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre yapılmıştır.

Bu süreçte örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bazı öğrencilerimiz, tercih yapmadıkları veya tercih ettikleri herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemedikleri için açık öğretim lisesine yönlendirilmişlerdir.

Söz konusu öğrenciler Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar herhangi bir ortaöğretim kurumuna başvurarak nakil ve geçiş talebinde bulunabileceklerdir. Bu öğrencilerin nakil ve geçiş işlemleri, örgün ortaöğretim kurumlarına devam eden diğer öğrencilerin nakil ve geçiş talepleri ile birlikte taban puan ve açık kontenjan esasına göre Eylül 2017 tarihinde okul müdürlüklerince değerlendirilerek, e-okul üzerinden açıklanacaktır.

TEOG açık lise nakil sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız