LGS Sonucları

TEOG Sınavında Öğrencilere Yöneltilen Soruların Dersleri ve Soru Sayıları2017 yılının ilk TEOG sınavında 8’nci sınıf öğrencilerine hangi derslerden soru soruldu? Derslerden sorulan soruların sayısı kaçtı?

Matematik 20 soru, Fen ve teknoloji 20 soru, Türkçe 20 soru, Yabancı dil 20 sorun, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 20 soru ve T.C. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük olmak üzere 6 dersten toplamda 120 soru soruldu. Öğrencilere soruları çözmeleri için ders başına 40’ar dakika süre verildi. Öğrenciler toplamda 240 dakika boyunca soruları çözdüler. Her bir soru başına 2’şer dakikalık zamanları oldu.

TEOG Sınavında Yanlış Cevaplar, Doğru Cevapları Etkiliyor mu?

Önceki sınav sistemlerinin tam tersine TEOG sınavlarında yanlış cevap sayısı, doğru cevap sayısını etkilemiyor. Bu durumda öğrencilerin hiçbir sorunun cevap şıkkını boş bırakmamaları ve tüm sorulara yanıt vermeleri önerildi. Verilen cevaplar yanlış olsa bile, yanlışlar doğru cevap sayısını eksiltmiyor.

E-Okul üzerinden TEOG Sınav Sonuçları Sorgulaması Nasıl Yapılır?

TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek için öncelikle E-okul Veli Bilgilendirme sistemine giriş yapılması gerekiyor. TEOG sonuçlarını öğrenmek için E-Okul sistemine yukarıdaki linkten ulaşılabiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile TEOG Sonucu Nasıl Öğrenilir?

- Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra üst kısımdaki ‘’Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş’’ bölümündeki boşlukların doldurulması gerekiyor.

- Bu bölümde yer alan boşluklara ‘’Öğrenci T.C. Kimlik No’’ ve ‘’Öğrenci Okul No’’ bilgilerini girdikten sonra aynı bölümde gösterilen resimdeki rakamlar bölümüne görülen rakamları giriyoruz.

- ‘’Giriş’’ butonuna bastıktan sonra açılan sayfada öğrencinin kimlik bilgilerini doğrulamak adına farklı sorular karşımıza çıkacak. Bu sorulara doğru ve eksiksiz cevap verdikten sonra öğrencinin fotoğrafını seçiyoruz.

- Tüm işlemleri yaptıktan sonra sayfanın altında bulunan ‘’Tamam’’ butonuna tıklayın.

- Karşınıza çıkan sayfanın sol tarafında menü ile bilgi panelleri yer alıyor.

- Panel üzerindeki ‘’TEOG Sınav Sonuçları’ butonuna tıklayarak, sınav sonuçları öğrenilebiliyor. Ancak TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek için öncelikle MEB’in 2017 TEOG 1.Dönem sınav sonuçlarını açıklaması gerekiyor. Açıklanmadan sınav sonuçları gösterilmiyor.

TEOG sınav soru ve cevaplarını indirmek için tıklayınız

TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız